Warunki współpracy

Oferujemy przyłącze światłowodowe i bezprzewodowe w zależności od możliwości technicznych.

W ramach bezpłatnego przyłącza:

Internet radiowy – dokonujemy montażu anteny odbiorczej przy użyciu małego uchwytu antenowego.

Internet światłowodowy – udostępniamy konwerter światłowodowy + router 1 Gb/s, lub urządzenie kompaktowe (w zależności od wybranego pakietu).

Wyróżniamy dwa sposoby podłączenia klienta:

Przyłącze drogą powietrzną – światłowód drogą powietrzną z najbliższego słupa energetycznego do domu, odcinek instalacji na poddaszu, bądź w pomieszczeniu sąsiadującym z punktem, do którego umocowany jest światłowód.

Przyłącze drogą ziemną: mikrorurka osłonowa o długości do 50m + światłowód do 50m od słupa, folia UWAGA ŚWIATŁOWÓD, zakończenie instalacji w pomieszczeniu sąsiadującym z miejscem wejścia światłowodu do budynku.

Usługi płatne:

  • instalacja wewnętrzna: tj. naprawianie usterek okablowania, podłączanie gniazdek/wtyków RJ45, przeprowadzenie dodatkowych przewodów, konfiguracja routerów klientów (dotyczy nietypowych urządzeń, nie stosowanych przez ALKOM), konfigurowanie urządzeń sieciowych np.: telewizory i drukarki.
  • radiówka: obejmy kominowe, maszty antenowe,
  • światłowody, ziemia – rura osłonowa, światłowody powyżej 50m,

Nie zajmujemy się:

  • przygotowaniem wykopu pod umieszczenie światłowodu
  • montażem i ustawianiem anteny telewizyjnej i satelitarnej

Odpowiedzialność ALKOM ograniczona jest do urządzeń będących pod kontrolą naszych techników – wszelkie routery, urządzenia transmisyjne, switche, będące w serwerowniach ALKOM oraz urządzeń odbiorczych będących zamontowanych w lokalach klientów (antena odbiorcza UBIQUITI wraz z zasilaczem, konwerter światłowodowy). Diagnoza i wymiana urządzeń odbiorczych dokonywana jest bezpłatnie.

Wszystkie dalsze urządzenia tworzą sieć domową klienta, tych urządzeń nie monitorujemy, nie mamy do nich dostępu, a co za tym idzie odpowiedzialności za ich działanie nie możemy wziąć na siebie (analogicznie jak w przypadku instalacji elektrycznych, gazowych, wodnych).

Posiadamy szereg narzędzi służących diagnozowaniu i monitorowaniu urządzeń, którymi administrujemy. Narzędzia te nie mają dostępu do Państwa sieci domowej (router stanowi granice dla tych urządzeń). Dodatkowo w związku z tym, że część klientów samodzielnie kupuje i uruchamia dodatkowy sprzęt (szczególnie wzmacniacze wifi), nasza odpowiedzialność za działanie sieci domowej jest ograniczona. Proszę pamiętać, jedno wadliwie działające urządzenie w sieci może spowodować wadliwe działanie całej sieci.

Dajemy Państwu do dyspozycji testery prędkości.Test prędkości należy wykonać na komputerze / laptopie podłączonym kablem ETHERNET bezpośrednio do głównego routera. Przy wykonywaniu testu korzystamy z aktualnej wersji przeglądarki internetowej oraz należy zamknąć wszystkie programy korzystające z sieci (w tym programy antywirusowe). UWAGA! testu nie wykonujemy przez połączenie wifi (w tym dodatkowe routery , wzmacniacze).

Testery dostępne są pod adresami:

Gwarancja, a dodatkowe usługi

Gwarancją producenta objęte są urządzenia aktywne (routery, switche, transmitery), uruchomienia dokonujemy w dniu montażu. W przypadku awarii gwarancja producenta nie obejmuje przyjazdu techników, diagnozy oraz ponownej instalacji urządzeń. W ramach gwarancji producenta klient dostarcza urządzenia do naszego serwisu, gdzie następuje bezpłatna wymiana i konfiguracja. Klient samodzielnie podłącza urządzenia jak były podłączone wcześniej te, które uległy uszkodzeniu. Jeśli zależy Państwu na tym, aby nasi technicy zajęli się sprawą, uznajemy to za usługę dodatkowo płatną.

Uruchomienie telewizji

  • Bezpłatne uruchomienie przy założeniu, że klient samodzielnie podłączy dekoder.
  • Uruchomienie dekodera przez naszych serwisantów – płatne 50 zł.
  • Wszelkie dodatkowe prace (rozprowadzenie kabli ) płatne wg stawki godzinowej.